(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Perro (Nr 7580845)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
60 kg
1
Łączna waga:
60 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 5 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 6 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.