(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Perro (Nr 7587315)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
1075 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Zas

Od 14 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Albatera

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.