Perro (Nr 7598832)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
48 kg
1
Łączna waga:
48 kg
Dystans
952 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 11 cze 2021 do 13 cze 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Tamaulipas, Reynosa

Od 25 cze 2021 do 27 cze 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani ranne. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.