perro (Nr 7612697)

perro
Waga
Sztuk
perro
35 kg
1
Łączna waga:
35 kg
Dystans
1459 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, San Luis Potosí, San Luis Potosí

17 maj 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Texas, Flower Mound

18 maj 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.