Perro (Nr 7614907)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
6 kg
1
Łączna waga:
6 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 10 cze 2021 do 12 cze 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.