(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Perro (Nr 7618805)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
2839 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Ponferrada

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götalands Län, Goteborg

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.