Perro (Nr 7627202)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kolumbia, Antioquia, Medellín

Od 25 cze 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Massachusetts, Boston

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.