Perro (Nr 7627211)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kolumbia, Antioquia, Medellín

Od 25 cze 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Massachusetts, Boston

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.