perro (Nr 7645471)

perro
Waga
Sztuk
perro
3 kg
1
Łączna waga:
3 kg
Dystans
2731 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Rusia

Od 15 cze 2021 do 17 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 21 cze 2021 do 24 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.