Perro (Nr 7830631)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Ekwador, Pichincha, Quito

Od 16 cze 2022 do 18 cze 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy mamy należyty transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.