perro (Nr 7843770)

perro
Waga
Sztuk
perro
35 kg
1
Łączna waga:
35 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 24 gru 2021 do 7 sty 2022

Adres i termin dostawy

Brazylia, São Paulo, São Paulo

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.