Perro (Nr 7859443)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
957 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Meksyk, Veracruz, Veracruz

Od 30 gru 2021 do 28 sty 2022

Adres i termin dostawy

Meksyk, Nuevo León, Monterrey

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.