perro (Nr 7914423)

perro
Waga
Sztuk
perro
41 kg
1
Łączna waga:
41 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Nikaragua, Managua, Managua

Od 3 lis 2021 do 6 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.