Perro (Nr 7936170)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
39 kg
1
Łączna waga:
39 kg
Dystans
3371 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kolorado, Fort Collins

Od 21 gru 2021 do 3 sty 2022

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Fort Lauderdale

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.