Perro (Nr 8010166)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
23 kg
1
Łączna waga:
23 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 29 paź 2021 do 30 paź 2021

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Atlántico, Barranquilla

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.