Perro (Nr 8015021)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
6 kg
1
Łączna waga:
6 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wenezuela, Dystrykt Federalny, Caracas

Od 23 sty 2022 do 24 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 28 sty 2022 do 29 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.