Perro (Nr 8032222)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
23 kg
1
Łączna waga:
23 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 4 paź 2021 do 11 paź 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Oaxaca, Puerto Escondido

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.