Perro (Nr 8032325)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
44 kg
1
Łączna waga:
44 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Kolumbia, Cesar, Valledupar

31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.