perro (Nr 8040789)

perro
Waga
Sztuk
perro
39 kg
1
Łączna waga:
39 kg
Dystans
1156 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Dundee

Od 21 paź 2021 do 23 paź 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Tennessee, Nashville

Od 22 paź 2021 do 24 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.