perro (Nr 8041952)

perro
Waga
Sztuk
perro
7 kg
1
Łączna waga:
7 kg
Dystans
2301 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Lewes

Od 4 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.