Perro (Nr 8051354)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
20 kg
1
Łączna waga:
20 kg
Dystans
1712 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 9 paź 2021 do 11 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 10 paź 2021 do 17 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.