(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-23 18:58

Perro 4 kg

(Nr 2409368)
Perro 4 kg

Waga w kg (łączna):

4.00

Dystans: 3342.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bukareszt, Rumunia

Termin elastyczny