Perro dachshund (perro salchicha) (Nr 8009239)

Perro dachshund (perro salchicha)
Waga
Sztuk
Perro dachshund (perro salchicha)
13 kg
1
Łączna waga:
13 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 12 lis 2021 do 13 lis 2021

Adres i termin dostawy

Boliwia, Santa Cruz, Santa Cruz De La Sierra

Od 13 lis 2021 do 14 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani okaleczone. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.