Perro vivo (Nr 7616215)

Perro vivo
Waga
Sztuk
Perro vivo
16 kg
1
Łączna waga:
16 kg
Dystans
1935 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Kalifornia Dolna Południowa, Cabo San Lucas

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Meksyk, Puebla, San Martín Texmelucan De Labastida

Od 15 maj 2021 do 16 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.