perro x 2 (Nr 7533421)

perro x 2
Waga
Sztuk
perro
70 kg
1
perro
12 kg
1
Łączna waga:
82 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Oregon, Portland

24 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

24 cze 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.