Perro x 2 (Nr 7564796)

Perro x 2
Waga
Sztuk
Perro
30 kg
2
Łączna waga:
60 kg
Dystans
2041 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 20 cze 2021 do 27 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 20 cze 2021 do 27 cze 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani ranne. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.