(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Perro x 2 (Nr 7604850)

Perro x 2
Waga
Sztuk
Perro
10 kg
2
Łączna waga:
20 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Gijón/xixón

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

30 kwi 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.