perro x 2 (Nr 7622721)

perro x 2
Waga
Sztuk
perro
60 kg
2
Łączna waga:
120 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Argentyna, Córdoba, Córdoba

14 wrz 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

16 wrz 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, gdy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.