Perro x 2 (Nr 7841015)

Perro x 2
Waga
Sztuk
Perro
27 kg
1
Perro
29 kg
1
Łączna waga:
56 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Chihuahua, Ciudad Juárez

Od 8 sty 2022 do 16 sty 2022

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Tybinga

Od 8 sty 2022 do 16 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.