Perros x 2 (Nr 7999497)

Perros x 2
Waga
Sztuk
Perros
35 kg
2
Łączna waga:
70 kg
Dystans
1321 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Morelos, Oaxtepec

Od 13 wrz 2021 do 13 paź 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Bacalar

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.