Persian Cat (Nr 5669647)

Persian Cat

Waga w kg (łączna):

5.00

Budżet zlecenia [€]:

130

Dystans: 4852.00 km

Adres i termin nadania

Pakistan, Terytorium Stołeczne Islamabadu, Islamabad

Od 20 kwi 2020 do 21 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, دبي

Od 20 kwi 2020 do 21 kwi 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani ranne. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.