(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Personen (Nr 7637736)

Personen
Liczba osób
Pasażerowie
1
Dystans
484 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

7 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Strausberg

7 cze 2021


Transport pasażerów

Transport pasażerów

Przewóz podróżnych może być realizowane autem osobowym (taksówką), małym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma transportowa zajmująca się przewozem pasażerów powinna posiadać dokument kompetencji zawodowych i odpowiednie uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku kursów poza granice Polski) – dokumenty na międzynarodowy przewóz ludzi.

Cena transportu osób

Koszt przewozu pasażerów uzależniony bywa przede wszystkim od długości trasy podróży, a także od liczby pasażerów oraz ciężaru i rozmiaru walizki, którą przy sobie posiadają podróżni. Przewoźnikowi w szczegółowej wycenie transportu ludzi, przyda się posiadanie informacji w temacie ilości walizek i plecaków jak również innych transportowanych rzeczy – wypadałoby podać informację o szczegółowej wadze oraz o wielkości każdej sztuki pakunku. W przypadku, gdy nie znasz szczegółowych wartości, wyszacuj je i poinformuj przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są orientacyjne.

Określając trasę podróży należy podać szczegółowe adresy – w momencie, gdy część pasażerów podróżuje do odrębnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży, tak żeby mógł właściwie obmyślić trasę.

Przykładowo, za przewóz podróżnego wraz z walizkami z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) zapłacono 400 PLN. Za przewóz podróżnej wspólnie z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina wydano 550 złotych. Transport pasażera z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 PLN.