(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 12:06

Peugeot

(Nr 2325576)
Peugeot

Marka i model:

Peugeot206

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1207.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Monachium, Niemcy

Od 3 lut 2018 do 4 lut 2018

Adres i termin dostawy

Tomaszów Lubelski, 22-600, Polska

Termin elastyczny