(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot (Nr 4878526)

Marka i model:

Pegot

Waga w kg (łączna):

150

Liczba sztuk:

1

Dystans: 930.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Schrozberg

Od 12 sie 2019 do 15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Piotrków Trybunalski

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.