(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot (Nr 5259302)

Peugeot

Marka i model:

peugeot 208

Waga w kg (łączna):

1050

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2380.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

13 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 1 maj 2020 do 4 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.