(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot (Nr 5601303)

Peugeot

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2335.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 12 sty 2020 do 20 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

25 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.