(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

PEUGEOT (Nr 6225285)

PEUGEOT

Marka i model:

PEUGEOT 5008

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 267.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Inowrocław

16 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.