Peugeot 1007 (Nr 6432665)

Peugeot 1007
Waga Sztuk:
Peugeot 1007 1 Gen. (2005 - 2009) Minivan
Długość
373 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
162 cm
ok. 1348 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1348 kg
Dystans: 1611 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Cannes

Od 25 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Sosnowiec

Od 1 wrz 2020 do 15 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.