(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 2008 (Nr 6070649)

Peugeot 2008

Marka i model:

Peugeot 2008

Waga w kg (łączna):

1440

Liczba sztuk:

1

Dystans: 897.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.