(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 2008 (Nr 6488197)

Peugeot 2008
Waga
Sztuk
Peugeot 2008 1 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Crossover
Długość
415 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
155 cm
ok.
1235 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1235 kg
Dystans
164 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Baranowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.