Peugeot 2008 (Nr 7501359)

Peugeot 2008
Waga
Sztuk
Peugeot 2008 1 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Crossover
Długość
415 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
155 cm
ok.
1235 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1235 kg
Dystans
1873 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, South Yorkshire, Sheffield

Od 1 lip 2021 do 15 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.