(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 201 (Nr 5480824)

Marka i model:

Peugeot

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1829.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Centre-Val De Loire, Meillant

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.