(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-25 20:23

Peugeot 205

(Nr 2241807)

Marka i model:

Peugeot 205

Waga w kg (łączna):

900.00

Dystans: 1492.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Sztokholm, Szwecja

29 gru 2017

Adres i termin dostawy

Niemodlin, 49-100, Polska

Termin elastyczny