(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 16:52

Peugeot 205

(Nr 2253789)
Peugeot 205

Marka i model:

Peugeot 205

Waga w kg (łączna):

850.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1539.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Kraków, 31-154, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Paryż, Francja

Termin elastyczny