(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 205 (Nr 6718650)

Peugeot 205
Waga Sztuk:
Peugeot 205 1 Gen. [restyling] (1984 - 1998) Hatchback
Długość
370 cm
Szerokość
156 cm
Wysokość
137 cm
ok. 925 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 925 kg
Dystans: 201 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 19 paź 2020 do 23 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Pabianice

Od 19 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.