(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 205 Cabrio (Nr 5667995)

Peugeot 205 Cabrio

Marka i model:

Peugeot 205 Cabrio

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1022.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Cuxhaven

Od 2 sty 2020 do 4 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 3 sty 2020 do 10 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.