(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 205 GTi (Nr 6549500)

Peugeot 205 GTi
Waga Sztuk:
Peugeot 205 GTi 1 Gen. (1983 - 1995) Hatchback 3-Puertas GTI
Długość
370 cm
Szerokość
157 cm
Wysokość
137 cm
ok. 900 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 900 kg
Dystans: 814 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Ponferrada

8 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

13 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.