(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-23 18:00

Peugeot 205 Nowa data 16 lutego/new date from February 16

(Nr 2313924)

Marka i model:

Peugeot 205

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1596.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Od 16 lut 2018 do 20 lut 2018

Adres i termin dostawy

Paryż, Francja

Od 21 lut 2018 do 22 lut 2018