Peugeot 205 xs (Nr 7541375)

Peugeot 205 xs
Waga
Sztuk
Peugeot 205 xs
Długość
400 cm
Szerokość
250 cm
Wysokość
130 cm
750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
750 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 5 gru 2021 do 5 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 20 sty 2022 do 22 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.