(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 23:03

Peugeot 206

(Nr 2117559)
Peugeot 206

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 945.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Słupca, 62-400, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Eindhoven, Holandia

Termin elastyczny